נערות

נערות בגיל ההתבגרות 

נערות רבות מושפעות מקטלוגים, פרסומות ודוגמניות ורואות בהן מודל לחיקוי. חשוב לנתב את הרצון למקום חיובי: לעודד פעילות גופנית, להעלות את המודעות לחשיבות שילוב הפעילות הגופנית בשגרה היום יומית וכמובן מודעות לאכילה נכונה ונבונה.
בגיל ההתבגרות חלים אצל נערות שינויים הורמונאליים ופיזיולוגיים ובהדרגה הגוף הופך מגוף נערי לגוף נשי ומתחילות להתעגל. חשוב להקנות הרגלי יציבה נכונים וחיזוק שרירי השלד שישפיעו לטובה על התפתחות הגוף בצורה בריאה ומאוזנת.   חלק מהנערות מרגישות לא בנח עם השינויים הטבעיים החלים בגופן והן מסגלות לעצמן הרגלי יציבה לא נכונים: כתפיים שמוטות וסגורות (בגלל התפתחות החזה) וחלקן אף נמנע מהשתתפות בשיעורי חינוך גופני בבית ספר.  חשוב למצא לנערות פעילות גופנית שתאפשר להן חוויה חיובית ומאתגרת ותגרום להן להרגיש בנח עם גופן המשתנה ומתפתח.

בתמונה: יעלי.  עדיין לא נערה אבל כבר אוהבת לעסוק בספורט. בעיקר מחול.


פעילות גופנית לנערות - סטודיו ספורטיבית

בסטודיו ספורטיבית מתקיימים שיעורים לנערות בקבוצות קטנות ובאוירה נעימה ורגועה.  הפעילות מותאמת לכל רמות היכולת ומשלבת פעילות אירובית (הליכה ספורטיבית) ופעילות חיזוק וחיטוב.  

 למי מיועדים השיעורים?

לכולן.
הפעילות הגופנית חשובה לכלל הנערות ללא קשר למצב גופני (עודף משקל / משקל תקין).  פעילות גופנית רצופה תורמת לתחושה גופנית טובה, משפרת את הכושר הגופני ומסייעת להתפתחות תקינה של הגוף בגיל ההתבגרות.
בגיל זה קל לשפר את הכושר הגופני וחשוב להקפיד על 2-3 שיעורים בשבוע המשלבים כושר אירובי ועבודת התנגדות עם משקלים קלים (משקולות יד, גומיות כושר, כדורים).

תרומתה של הפעילות הגופנית

בגיל זה, בו נבנה הגוף חשוב לשמור על פעילות גופנית רציפה.  הקניית הרגלי פעילות גופנית נכונים מתחילה בגיל צעיר ואת  פירותיה של הפעילות הגופנית רואים בגיל מאוחר יותר.  
בזמן אימון גופני משתחררים הורמונים המסייעים לשיפור מצב הרוח ובסופו של שיעור יש תחושה טובה של רוגע ושלווה.  רמת הריכוז אחרי שיעור עולה ומחקרים מוכיחים כי פעילות גופנית תורמת בעקיפין גם להצלחה בלימודים.
הפעילות הגופנית מסייעת לדימוי גופני חיובי, לתחושה גופנית טובה וחיונית ואף תורמת לבריאות נפשית טובה.

לפרטים נוספים כאן
הצטרפו לדף הפייסבוק ספורטיבית

תגובה 1:

  1. איזה רעיון נהדר- כ"כ חשוב לעסוק בפעילות גופנית, בטח בגיל כזה שדימוי הגוף מתחיל להעסיק....

    השבמחק