יום שני, 4 במרץ 2013

פעילות גופנית אחרי לידה - פוסט אורח של אמא

מידי פעם מתקיימים בסטודיו מפגשי בוקר לאמהות אחרי לידה.  הן מגיעות עם התינוקות שלהן (מתוקים מתוקים), עמוסות בסל קל (מה זה כבד) תיק גדול (שלא יבייש אף תרמילאי שיוצא לטראק) פוגשות אמהות נוספות אחרי לידה ויחד הן משתתפות בשיעור פעילות גופנית לנשים אחרי לידה.  אפשר עם התינוק ואפשר כשהוא ליד.  

אחרי המפגש האחרון שהתקיים ב 1.3.13 כתבה איילת, אמא של אביתר בן 3 חודשים, על המפגש המחודש עם הספורט אבל לא רק.  איילת כתבה היישר מתוך 'הבטן הרכה' עד שהחלטתי לתת לה פוסט אורח אצלי בבלוג.  אפילו אני, 6 שנים אחרי לידה אחרונה, עדיין מזדהה עם כל מילה ומילה. יש אמא שלא??

מפגש ראשון עם פעילות ספורטיבית לאחר לידה היא מעין פגישה מחודשת עם חבר ותיק – הגוף שלך.
את זוכרת איך נראה בעבר וזוכרת שפחות או יותר למדת לחיות איתו בשלום, אבל איפה הוא ואיפה את היום..
לאחר תקופת היריון בה הגוף גדל, התרחב והשמין, הגיע שלב הלידה ואיתו ירידה דרמטית במשקל והצרת היקפים מסוימת ( מי יותר מי פחות).  גם מי שירדה במשקל, יודעת שהגוף לא חוזר לעצמו באופן טבעי וגם אם המשקל חוזר לאזור החיוג המוכר, האזורים הבעייתיים נותרים כאלה שדורשים התערבות מקצועית – הספורט.
הסיבות להתחיל או לחזור לעסוק בפעילות גופנית מגוונות ומשתנות מאמא לאמא, יש כאלה שחפצות לחזור לכושר (התחת!!) יש המעוניינות לאמץ אורח חיים בריא (הירכיים!!) ויש כאלה המעוניינות לרדת במשקל (מה זה הבטן הזאת לעזאזל..) כל הדרכים מובילות למסקנה שחייבים להתחיל ולהפעיל את הגוף וכפי שידוע לכל: הצעד הראשון הוא הקשה ביותר.
לאחר תקופת צינון של מינימום 6 שבועות ע"פ ההמלצות הרפואיות (12 שבועות אחרי ניתוח קיסרי) ובהתאם למצב הפיזי והנפשי של היולדת, אפשר להתחיל להתרגל לרעיון ולעבור לשלב המימוש.
אז הגיע רגע האמת ואת בסטודיו לספורט, עומדת מול המדריכה השרירית, מישירה מבט למראה, ומיד משפילה.. קחי נשימה, הדקי בטן, סגרי רצפת אגן, עקבי אחרי הוראות המדריכה וקדימה לעבודה.

פעילות גופנית בקבוצה בה כולן אמהות אחרי לידה


לא משנה באיזה ענף תבחרי, ההמלצה שלי היא לעשות את זה בקבוצה ובצורה מקצועית.
הקבוצה תספק את האחידות, המסגרת הקבועה ותשמש כמעין קבוצת תמיכה לנשים לאחר לידה שחוות את אותם התסכולים והקשיים (בנוסף, תמיד תהיה שם בחורה מלאה יותר ממך, מה שמייד יחזק את הביטחון העצמי)
והמקצועיות, כמו בכל תחום, תעזור לך, ובצורה מבוקרת ונכונה, להגיע ליעדים שהצבת לעצמך - להיכנס לג'ינס של קדם ההיריון למשל.
נקודה אחרונה ואולי הכי חשובה - שאת מקדישה זמן לספורט את מקדישה זמן לעצמך.
שעה בלי חיתולים, בלי בכיות ושאר התמודדויות עם תינוק, בית ילדים ובעלים - מי אמרה אני ולא קיבלה.

אמהות נוספות המעוניינות להשתתף בסדנאות ובמפגשים לנשים בהריון ואחרי לידה מוזמנות ליצור קשר או להשאיר תגובה.
לצפיה באלבום התמונות מהמפגש

הצטרפי לדף הפייסבוק שלי

תגובה 1:

  1. וואו! כתיבה ממש כנה ואמיתית. אפשר ממש להזדהות.

    השבמחק